Zdobywaj wiedzę, rozwijaj swoje kompetencje, korzystaj z bogatej oferty praktyk i staży – weź udział w rekrutacji na II stopień studiów oferowanych przez Politechnikę Krakowską. Elektroniczna rejestracja na wszystkich wydziałach PK ruszyła 20 stycznia. Jednocześnie od 7 stycznia można rekrutować się na niestacjonarne studia I stopnia prowadzone przez Wydział Mechaniczny. 
 
Politechnika KrakowskaWedług badań Biura Karier PK aż 94,4 proc. absolwentów studiów II stopnia na Politechnice znajduje pracę do pół roku od obrony dyplomu. Ponad 88 proc. magistrów inżynierów po PK ma pracę zgodną lub częściowo zgodną z profilem ukończonych studiów, a zdecydowana większość deklaruje, że na rynku pracy wykorzystuje wiedzę i umiejętności zdobyte w toku kształcenia. Uczelnia ściśle współpracuje z czołowymi polskimi i zagranicznymi firmami, jak: Grupa Azoty, PKP PLK, NEWAG, Nokia, MAN, Astor, Siemens Mobility. Dzięki temu studenci mogą odbywać staże i praktyki u swoich przyszłych pracodawców, a także otrzymywać od nich stypendia.
 
Studenci Politechniki Krakowskiej mają możliwość poznawania najnowszych technologii w ponad 100 laboratoriach uczelni, w tym tak unikatowych jak Laboratorium Badań Technoklimatycznych i Maszyn Roboczych czy Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego. W rozwijaniu naukowych pasji pomagają studentom PK liczne koła naukowe. Można w nich realizować najbardziej śmiałe pomysły. Za swoje wynalazki młodzi badacze są nagradzani na wystawach innowacji w kraju i zagranicą, a ich pomysły mają duży potencjał komercyjny. Inteligentny inhalator dla astmatyków, odkrycia z dziedziny inżynierii tkankowej, projekt pierwszej kolonii na Marsie, bolid PK – to tylko kilka przykładów niezwykłych osiągnięć.
 Politechnika Krakowska
Studenci Politechniki Krakowskiej nigdy się nie nudzą – w wolnym czasie czeka na nich wiele atrakcji. Wiosenny Rajd PK, Czyżynalia w ramach krakowskich juwenaliów, imprezy w kultowym klubie studenckim Kwadrat, akcje honorowego krwiodawstwa, wydziałowe bale, dyskoteki, studenckie quizy i konkursy – na PK ciągle coś się dzieje. Na uczelni prężnie działa AZS składający się z kilkudziesięciu sekcji sportowych w różnych dyscyplinach. Sportowcy w politechnicznych barwach zdobywają medale na prestiżowych imprezach. Politechnika to również miejsce przyjazne sztuce – działają tu galerie, Muzeum PK, scena teatralna, a także chór i orkiestra.
 
Szansą na dołączenie do grona studentów PK lub kontynuację nauki jest rekrutacja, która odbywa się elektronicznie za pośrednictwem formularza dostępnego pod adresem rekrutacja.pk.edu.pl. To przyjazny dla kandydatów Portal Rekrutacyjny zawierający wszystkie niezbędne informacje o kierunkach studiów, terminach zgłoszeń, dokumentach itp. Pytania rekrutacyjne można zadawać pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pośrednictwem Meesengera. 
 
Politechnika Krakowska20 stycznia wystartowała rekrutacja na wszystkie kierunki stacjonarnych studiów II stopnia na wydziałach: Informatyki i Telekomunikacji, Inżynierii Lądowej, Inżynierii Materiałowej i Fizyki, Inżynierii Środowiska i Energetyki, Mechanicznym. Wybierać można spośród kierunków: automatyka i robotyka, budownictwo w języku polskim, budownictwo w języku angielskim, energetyka w języku polskim, energetyka w języku angielskim, fizyka techniczna, informatyka, informatyka stosowana, inżynieria medyczna, inżynieria materiałowa, inżynieria produkcji, inżynieria środków transportu, inżynieria środowiska w języku polskim, inżynieria środowiska w języku angielskim, mechanika i budowa maszyn w języku polskim, mechanika i budowa maszyn w języku angielskim, pojazdy samochodowe, systemy i urządzenia przemysłowe, transport. Prowadzona jest też rekrutacja na międzywydziałowy kierunek studiów – gospodarkę przestrzenną. Elektroniczna rejestracja potrwa do 4 lutego. Postępowanie kwalifikacyjne, w tym testy sprawdzające efekty kształcenia studiów I stopnia oraz weryfikację znajomości języka angielskiego, odbędą się w dniach 5-6 lutego. Ogłoszenie list osób zakwalifikowanych do wpisu na listę studentów przewidziano na 7 lutego. Szczegółowy harmonogram znajduje się w Portalu Rekrutacyjnym.
 
Kandydaci zainteresowani studiami stacjonarnymi i niestacjonarnymi II stopnia na Wydziale Architektury (architektura w języku polskim, architektura w języku angielskim, architektura krajobrazu) mogą dokonać elektronicznej rejestracji od 20 stycznia do 6 lutego. Ogłoszenie wyników odbędzie się 12 lutego. Sprawdź szczegóły na rekrutacja.pk.edu.pl.
 Politechnika Krakowska
Z kolei od 20 stycznia do 7 lutego trwa rejestracja na kierunki stacjonarnych studiów II stopnia na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowejelektrotechnikę i infotronikę. Ogłoszenie list osób zakwalifikowanych do wpisu na listę studentów odbędzie się 12 lutego. Zobacz harmonogram.
 
Przyszli chemicy mogą rejestrować się na studia stacjonarne II stopnia na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej od 20 stycznia do 4 lutego. Wybrać można kierunki: biotechnologia, inżynieria chemiczna i procesowa w języku polskim, inżynieria chemiczna i procesową w języku angielskim, technologia chemiczna w języku polskim, technologia chemiczna w języku angielskim. Wyniki zostaną ogłoszone 7 lutego. Więcej szczegółów tutaj.
 
Jednocześnie od 7 do 24 stycznia trwa elektroniczna rejestracja na niestacjonarne studia I stopnia na Wydziale Mechanicznym. Rekrutować można się na następujące kierunki: automatyka i robotyka, inżyniera bezpieczeństwa, inżynieria produkcji, inżynieria środków transportu, mechanika i budowa maszyn, pojazdy samochodowe oraz systemy i urządzenia przemysłowe. Ogłoszenie list osób zakwalifikowanych do wpisu na listę studentów nastąpi 28 stycznia. Zobacz harmonogram
 
(bk)
 
Fot. Jan Zych