Na zdjęciu studenci PK w przebraniu św. Mikołaja i aniołów Zgodnie z politechniczną tradycją, rozpoczęła się akcja charytatywna „Mikołajki – Studenci Dzieciom”. Każdy może wesprzeć tę studencką inicjatywę, która w tym roku doczekała się już 33. edycji. Do 2 grudnia będą zbierane pieniądze na gwiazdkowe prezenty dla dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Paczkę można też przygotować samemu. 
 
Akcja „Mikołajki – Studenci Dzieciom” organizowana jest przez Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej i Radę Osiedla Domów Studenckich PK od 1987 r., kiedy to mieszkańcy akademików przy ul. Skarżyńskiego po raz pierwszy przygotowali prezenty mikołajkowe dla dzieci swoich kolegów i koleżanek z akademika „Rumcajs”. W czasie 30. edycji w 2017 r. udało się zebrać rekordową sumę ponad 52 tysięcy zł. W ubiegłym roku, dzięki hojności darczyńców, prezenty od Mikołaja z PK otrzymało około 350 podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych w Krakowie, Bochni, Skawinie i Żmiącej. 
 
W tym roku akcja mikołajkowa potrwa do 2 grudnia. Można ją wesprzeć na dwa sposoby. W budynkach wydziałów PK (przy głównych wejściach) będzie można wrzucić pieniądze do specjalnie oznakowanych puszek. Ponadto można przygotować paczkę w grupie koleżeńskiej (studenckiej, pracowniczej). List dzieci do św. Mikołaja został opublikowany na facebookowej stronie akcji. Przygotowaną wcześniej paczkę należy przesłać na adres: Klub „Kwadrat”, ul. Stanisława Skarżyńskiego 1, 31-866 Kraków. Studenccy wolontariusze z Politechniki, jak co roku, dostarczą wszystkie prezenty dzieciom. 
 
Odwiedź stronę akcji „Mikołajki – Studenci Dzieciom” na Facebooku
(bk)
 
 
Na zdjęciu, studenci PK – „Mikołajki 2019” / fot. Jan Zych