Print screen strony internetowej, na której prowadzona jest zbiórka na rzecz UkrainyPolitechnika Krakowska wraz z Fundacją Samorządu Studentów Politechniki Krakowskiej uruchomiła na portalu pomagam.pl zbiórkę na rzecz pomocy Ukraińcom, zarówno tym, którzy zostali w swoim kraju, jak i tym, którzy uciekli przed wojną. Każdy może wesprzeć ten cel poprzez dokonanie wpłaty. Liczy się każda złotówka. 
 
Społeczność Politechniki Krakowskiej od pierwszego dnia rosyjskiej agresji na Ukrainę angażuje się w pomoc potrzebującym – organizuje zbiórki rzeczowe, wsparcie psychologiczne, wolontariat, kursy języka polskiego, wspiera lokowanie przybyszów z Ukrainy w Krakowie. Dynamicznie zmieniająca się sytuacja rodzi wciąż nowe potrzeby, na które chcemy odpowiadać pomocą. Dlatego zachęcamy do włączenia się w zbiórkę finansową, dzięki której nadal będziemy mogli mądrze pomagać. Jej uruchomienie jest też odpowiedzią na głęboką potrzebę niesienia pomocy, którą czują studenci, pracownicy, absolwenci i przyjaciele Politechniki Krakowskiej, gotowi do wsparcia ukraińskich studentów PK, przybyłych do Polski uchodźców oraz Ukrainek i Ukraińców, którzy bohatersko bronią wolności i swojego kraju. Zebrane środki umożliwią wsparcie wszystkich tych osób. 
 
Informujemy, że zakupiony sprzęt i środki medyczne dla osób i szpitali potrzebujących wsparcia w Ukrainie zostaną im przekazane za pośrednictwem organizacji specjalizujących się w międzynarodowej pomocy humanitarnej i transporcie sprzętu.
 
Dokonanie wpłaty na portalu pomagam.pl (pomagam.pl/pkdlaukrainy) jest bardzo proste i zajmuje tylko chwilę. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji.
 
 
 
 
 
 
 
Sprawdź, jakie inne działania wspierające Ukraińców prowadzi Politechnika Krakowska