Katedra Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej, Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa oraz Katedry Projektowania Architektury Wnętrz i Projektowania Architektoniczno-Rzeźbiarskiego Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie zapraszają na wystawę prac studentów pn. „Tajemnicze Ogrody”. Wernisaż wystawy odbędzie się 25 października br. o godz. 16.30 w Ogrodzie Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej ASP, przy ul. Smoleńsk 9.

Tajemnicze ogrody plakat Tajemnicze ogrody zaproszenie

Wystawa jest finalizacją pierwszego etapu współpracy obu uczelni ze Społecznym Komitetem Odnowy Zabytków Krakowa w ramach „Programu analizy studialnej i koncepcyjnej w procesie rewaloryzacji podwórek zabytkowych kamienic krakowskich”. Celem programu jest wypracowanie przez studentów rozwiązań przestrzennych dla historycznej zabudowy śródmiejskiej. Studenci zajmowali się tym tematem przez ostatni rok. Efektem będą zaprezentowane na wystawie prace koncepcyjne, mające za przedmiot nowe, odwołujące się do zieleni jako podstawowego tworzywa, aranżacje otoczenia znanych krakowskich zabytków. Projekty mają być dyskutowane z mieszkańcami Krakowa w kontekście możliwości poszerzenia terenów parkowo-ogrodowych w przestrzeni miejskiej .

Wystawa będzie czynna do 3 listopada br. Wydarzenie towarzyszy 7. edycji Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz.