Plakat na X Zaduszki PK5 listopada – już po raz dziesiąty – odbędą się Zaduszki Politechniki Krakowskiej, organizowane przez Koło Seniorów Stowarzyszenia Wychowanków PK i Uniwersytet Trzeciego Wieku we współpracy z Samorządem Studentów. Mszę św. za zmarłych wykładowców, pracowników, wychowanków i studentów Politechniki Krakowskiej oraz słuchaczy UTW PK zaplanowano na godz. 12.00 w Bazylice św. Floriana przy ul. Warszawskiej 1. 
 
Przygotowania do politechnicznych Zaduszek już się rozpoczęły. Społeczność PK na ponad 100 grobach zlokalizowanych na krakowskich cmentarzach, a także nekropoliach w Wieliczce, Zebrzydowicach i Michałowicach, umieściła znaki pamięci. X Zaduszki PK będą transmitowane za pośrednictwem strony internetowej swflorian.net.
 
Pierwsze Zaduszki Politechniki Krakowskiej odbyły się 8 listopada 2013 r. na Cmentarzu Salwatorskim, gdzie spoczywa blisko 20 profesorów Politechniki, m.in. Izydor Stella-Sawicki. Zaduszki w latach 2014-2019 organizowano w pierwsze soboty listopada na Cmentarzu Rakowickim. W kaplicy przed ołtarzem zapalano znicze symbolizujące zmarłych ze wszystkich wydziałów PK, spoczywających na różnych cmentarzach. 
 
Ze względu na pandemię, w 2020 i 2021 r. Zaduszki odbyły się w Bazylice św. Floriana. Mając na uwadze osoby starsze, organizatorzy tegorocznych zaproponowali, by wydarzenie ponownie odbyło się w kościele przy ul. Warszawskiej. Zaplanowane na 5 listopada (godz. 12.00) Zaduszki poprzedzi Apel Pamięci. Oprawę muzyczną zapewni Akademicki Chór PK „Cantata” pod kierunkiem Marty Stós. 
 
 
 (bk)