W poniedziałek 28 listopada Klub „Kwadrat” stanie się punktem pobrań w związku z kolejną edycją akcji honorowego oddawania krwi „Wampiriada”. Krew będzie można oddać w godz. 9.00-14.00. Akcję organizuje Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Krakowskiej we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

 

Tegoroczna „Wampiriada” odbywa się pod hasłem PUMP IT. Akcji oddawania krwi będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje przyciągające potencjalnych krwiodawców takie jak drobne upominki w postaci gadżetów, bonów rabatowych itp.

 

Plakat akcji Wampiriada. Plakat przedstawia kroplę kwi z wpisaną w nią nazwą wydarzenia, a także podstawowe informacje o dacie, miejscu i organizatorach wydarzenia

 

„Wampiriada” to krajowa akcja charytatywna, której celem jest uświadamianie społeczeństwa o tym, jak można pomóc innym poprzez oddawanie krwi czy szpiku kostnego. Akcja promuje także ideę dobroczynności i zdrowego trybu życia. Na Politechnice Krakowskiej odbywa się już od 22 lat. Jej pomysłodawcą i organizatorem był Przemysław Miłoń, ówczesny przewodniczący NZS PK. Stronę wydarzenia można odwiedzić na Facebooku.

 

 (jg)