1. Ocena śródokresowa przeprowadzana jest przed zakończeniem 4 semestru kształcenia
  2. Harmonogram oceny śródokresowej jest ogłaszany przez Dyrektora SD PK w terminie do 31 maja roku akademickiego, w którym jest przeprowadzana, na stronie internetowej SD PK.
  3. Ocena śródokresowa jest przeprowadzana przez trzyosobową komisję, w tym co najmniej 1 osoba posiadająca stopień doktora habilitowanego lub tytuł profesora w dyscyplinie, w której przygotowywana jest rozprawa doktorska i jest zatrudniona poza podmiotem prowadzącym szkołę doktorską. Promotor i promotor pomocniczy nie mogą być członkami komisji.
  4. Dyrektor SD PK powołuje komisje ds. oceny śródokresowej do 31 maja przed planowanym terminem oceny śródokresowej, spośród kandydatów zgłoszonych przez przewodniczących rad naukowych, oraz podaje do informacji skład komisji. Przewodniczącym komisji jest przedstawiciel dyscypliny w Radzie SD PK lub osoba wskazana przez przewodniczącego rady naukowej.
  5. Komisje do sprawy oceny śródokresowej powoływane są dla poszczególnych doktorantów, przy czym składy komisji mogą się powtarzać.
  6. Ocena śródokresowa kończy się wynikiem pozytywnym albo negatywnym. Wynik oceny wraz z uzasadnieniem jest jawny.
  7. Niezłożenie lub nieprzekazanie materiałów niezbędnych do przeprowadzenia oceny śródokresowej w obowiązującym terminie lub niestawienie się celem przedstawienia prezentacji multimedialnej, uniemożliwia przeprowadzenie oceny i oznacza ocenę negatywną.
  8. Z posiedzenia komisji sporządzany jest protokół, w którym odnotowywany jest wynik oceny śródokresowej wraz z uzasadnieniem. Doktorant w terminie 7 dni od ogłoszenia wyników potwierdza zapoznanie się z treścią protokołu.
  9. Ocenie postępów w realizacji indywidualnego planu badawczego podlega:
    • stopień zaawansowania pracy doktorskiej;
    • poprawność przyjętego celu;
    • przyjęta metodyka;
    • zgodność z harmonogramem (w tym, przyjęcie rozbieżności w stosunku do założeń wynikłych w trakcie realizacji pracy).
  10. Ocena śródokresowa doktoranta obejmuje ocenę realizacji indywidualnego planu badawczego oraz, jako element uzupełniający, dorobku naukowego i zawodowego, związanego z tematem pracy doktorskiej.
  11. Doktorant, zgodnie z terminem określonym w harmonogramie oceny śródokresowej, składa w Biurze SD PK teczkę opisaną wg wzoru (dostępny w Teams) zawierającą:
    • indywidualny plan badawczy – IPB (dostarcza Biuro SD PK);
    • sprawozdanie z działalności naukowej do oceny rocznej doktoranta Szkoły Doktorskiej PK – za rok 1 (dostarcza Biuro SD PK);
    • sprawozdanie z działalności naukowej do oceny rocznej doktoranta Szkoły Doktorskiej PK – za rok 2
    • autoreferat przygotowany przez doktoranta zawierający:
      • informację o aktualnym stanie przygotowania rozprawy doktorskiej podpisaną przez promotora/promotorów. Informacja powinna być rozszerzonym opisem indywidualnego planu badawczego i powinna uwzględniać uzasadnienie podjęcia danej tematyki w oparciu o literaturę przedmiotu, harmonogram prac wraz ze stopniem realizacji prac, osiągnięte rezultaty i spodziewane wyniki prac;
      • wykaz osiągnięć doktoranta (naukowych, projektowych, artystycznych, organizacyjnych) podpisany przez doktoranta i potwierdzony przez promotora/promotorów;
    • opinię promotora/promotorów
    • ocenę opieki promotorskiej
  12. Dokumenty, o których mowa w pkt. 10 ppkt 1-6, doktorant udostępnia, w przydzielonym katalogu na OneDrive, zgodnie z terminem i według zasad określonych w harmonogramie oceny śródokresowej. Link do indywidualnego dysku został udostępniony poprzez komunikator Teams, w wiadomościach prywatnych.

Pliki (pdf) należy nazwać wg poniższego wzoru:

    1. indywidualny plan badawczy – IPB – nazwisko_IPB
    2. sprawozdanie z działalności naukowej do oceny rocznej doktoranta Szkoły Doktorskiej PK – za rok 1 - nazwisko_spr1
    3. sprawozdanie z działalności naukowej do oceny rocznej doktoranta Szkoły Doktorskiej PK – za rok 2 - nazwisko_spr2
    4. autoreferat - nazwisko_autoreferat
    5. opinia promotora/promotorów - nazwisko_opinia
    6. ocena opieki promotorskiej – nazwisko_ocena

Załączniki do dokumentów należy scalić w jeden plik z dokumentem głównym.
W katalogu ma znaleźć się 6 plików.

  1. Doktorant zobowiązany jest przedstawić komisji prezentację multimedialną dotyczącą realizacji indywidualnego planu badawczego.
  2. Przedstawiciel URSD może uczestniczyć w roli obserwatora podczas prezentacji autoreferatu i dyskusji.
  3. Ocena śródokresowa doktoranta jest określana na podstawie materiałów o których mowa w pkt 10 i 11 oraz prezentacji multimedialnej przedstawionej przez doktoranta. Wynik oceny śródokresowej ustalany jest na części niejawnej posiedzenia, bez udziału doktoranta. Członek komisji oceniającej nie może wstrzymać się od głosu.
  4. Ocena opieki promotorskiej dokonywana jest na podstawie oceny realizacji zadań promotora wymienionych w § 6 ust. 10 pkt 2-6 Regulaminu Szkoły Doktorskiej PK (z dnia 27 kwietnia 2022) oraz oceny opieki promotorskiej (druk dostępny w Teams). W przypadku wątpliwości związanych z opieką promotorską, komisja może zwrócić się do promotora o złożenie wyjaśnień.
  5. Ocena opieki promotorskiej kończy się wynikiem pozytywnym albo negatywnym. O negatywnej ocenie opieki promotorskiej są informowani: doktorant, promotor oraz przewodniczący rady naukowej właściwej dyscypliny.