Program stypendialny jest skierowany do aktywnych naukowo zarówno studentów jak i doktorantów Politechniki Krakowskiej. Stypendia wypłacane są z Własnego Funduszu Stypendialnego uczelni, tworzonego przez odpis w ciężar kosztów działalności w zakresie kształcenia i działalności naukowej oraz wpłaty osób fizycznych i osób prawnych, przeznaczone na ten cel.

O finansowe wsparcie można starać się dwa razy w roku akademickim, a podstawą będzie zgłoszenie maksymalnie dwóch znaczących osiągnięć, o których jest mowa w Regulaminie.
Wnioski należy składać do dziekanatów wydziałów/sekretariatu Szkoły Doktorskiej w dwóch naborach:

• nabór zimowy, najpóźniej do dnia 15 stycznia,
  • nabór letni, najpóźniej do dnia 15 maja.

Stypendium jest przyznawane na okres sześciu miesięcy w oparciu o sporządzone osobne listy rankingowe odpowiednio dla studentów i doktorantów. Więcej informacji jest dostępne pod zakładką.