W środę 29 marca odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. Rektora Politechniki Krakowskiej prof. Andrzeja Białkiewicza. Msza żałobna rozpocznie się o godz. 12 w Bazylice Mariackiej w Krakowie, poprzedzi ją modlitewne czuwanie od godz. 11.30. Wszystkich członków społeczności akademickiej PK - pracowników i studentów - zapraszamy do osobistego uczestnictwa w uroczystościach. W związku z uroczystościami pogrzebowymi uczestnictwo w nich pracowników PK stanowi usprawiedliwioną nieobecność w pracy (na podstawie wydanego w tej sprawie komunikatu władz uczelni). 29 marca jest też dniem wolnym od zajęć dydaktycznych (komunikat na stronie PK).

Dla wszystkich, którzy z różnych względów nie będą mogą wziąć udziału w uroczystościach, przygotowana została transmisja na żywo mszy z Bazyliki Mariackiej.

relacja ze mszy na stronę

O godz. 14.30 na Cmentarzu  Rakowickim rozpocznie się uroczystość odprowadzenia Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku (formowanie konduktu żałobnego przy bramie głównej cmentarza).

Szczegółowe informacje organizacyjne  dot. uroczystości pogrzebowych dostępne są na stronie głównej PK.