Atlas Ward, lider generalnego wykonawstwa inwestycji budowlanych w Polsce, nowym partnerem Politechniki Krakowskiej. Współpraca w zakresie wymiany eksperckiej wiedzy i doświadczeń wpisuje się w strategiczne cele uczelni i firmy związane z wzmacnianiem relacji środowiska akademickiego i gospodarczego.

 

Politechnika Krakowska to trzeci ośrodek akademicki (po Politechnice Wrocławskiej oraz wrocławskim Uniwersytecie Przyrodniczym), z którym Atlas Ward zdecydował się na długofalową współpracę. Podpisaną w kwietniu umowę o współpracy sygnowali członkowie zarządu Atlas Ward: Rafał Zajączkowski i Tomasz Ślęzak oraz reprezentujący uczelnię - prof. Andrzej Szarata, dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej.

 

 

Tomasz Ślęzak, członek zarządu firmy Atlas Ward i dziekan WIL prof. Andrzej Szarata podają sobie ręce po podpisaniu umowy
Tomasz Ślęzak, członek zarządu firmy Atlas Ward i dziekan WIL prof. Andrzej Szarata / Fot. Jan Zych

 

Politechnika Krakowska to pierwsza uczelnia w Polsce, która oferuje studia związane z metodyką BIM. Jej wykładowcy to prekursorzy oraz wybitni praktycy i specjaliści w tym zakresie, w Polsce. Studenci Politechniki zdobywają praktyczną wiedzę i umiejętności w zakresie stosowania nowoczesnych technik komputerowego modelowania i wspomagania projektowania (CAD) oraz zarządzania informacją o obiektach budowlanych (BIM) w ramach unikatowej w skali kraju specjalności pn. „Budowle - informacja i modelowanie (BIM)” na kierunku budownictwo.

 

Współpraca Atlas Ward z krakowską uczelnią wpisuje się w strategię rozwoju spółki, opartą m.in. na digitalizacji, optymalizacji procesów oraz wdrażaniu nowoczesnych systemów do codziennej pracy zespołów.

 

W ramach współpracy z Politechniką Krakowską liczymy na wymianę wiedzy, doświadczeń i kompetencji - w obszarze metodyki BIM. Rozwój digitalizacji jest jednym z naszych priorytetów. Jesteśmy przekonani, że współpraca z Politechniką Krakowską wesprze ten proces – mówi Tomasz Ślęzak, członek Zarządu Atlas Ward. 

 

Altas Ward planuje korzystać z eksperckiej wiedzy specjalistów Politechniki Krakowskiej także w zakresie opinii technicznych i ekspertyz. Uczelnia posiada bogate zaplecze laboratoryjne i  techniczne do badań, które będą stanowiły wsparcie dla inżynierów firmy przy optymalizacji procesów budowlanych. Szczególne możliwości daje tu nowe uczelniane centrum badawcze - Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej Politechniki Krakowskiej. Analizować w nim można m.in. wpływy środowiskowe, w tym oddziaływania wiatru, na konstrukcje budowalne.

 


Politechnika Krakowska to trzeci ośrodek akademicki, z którym Atlas Ward zdecydował się na długofalową współpracę.


 

Mamy wiele do zaoferowania nowemu partnerowi. Nasi eksperci to światowa czołówka w obszarze inżynierii lądowej, będziemy dzielić się wiedzą i praktycznym doświadczeniem, które może być wsparciem na każdym etapie procesu budowalnego – mówi prof. Andrzej Szarata, dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej. W planach mamy szkolenia, kursy, studia podyplomowe dla pracowników firmy, prowadzenie doktoratów wdrożeniowych czy wspólne projekty badawczo-rozwojowe oraz prowadzenia nadzorów naukowych i opracowywania opinii i ekspertyz na potrzeby Atlas Ward.

 

Na nowej współpracy skorzystają także studenci, zwłaszcza Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. W ramach umowy przewidziano dla nich m.in. praktyki i wizyty studyjne w jednostkach firmy, seminaria, webinary, konferencje naukowo-techniczne, realizację prac dyplomowych na praktyczne tematy, powiązane z działalnością firmy. Atlas Ward wesprze młodych inżynierów z Politechniki Krakowskiej w stawianiu pierwszych zawodowych kroków – będą mogli zobaczyć w praktyce jak wyglądają realizacje lidera generalnego wykonawstwa. Najlepsi uczestnicy studenckich praktyk otrzymają ofertę stałej współpracy.

 

Atlas Ward Polska jest liderem generalnego wykonawstwa inwestycji budowlanych w Polsce. Firma kompleksowo zarządza procesami inwestycyjno-budowlanymi. Specjalizuje się w budowie parków logistycznych, zakładów produkcyjnych, centrów dystrybucyjnych, obiektów apartamentowych, biurowych i handlowo-usługowych. Jest obecna na rynku od blisko 25 lat. Atlas Ward Polska prowadzi inwestycje na terenie całego kraju, a ich dotychczasowa łączna powierzchnia to przeszło 5,1 mln m2. Spółka stawia na nowoczesne i zrównoważone budownictwo - jest jednostką certyfikującą BREEAM i członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Generalny wykonawca jest laureatem wielu prestiżowych konkursów i plebiscytów branżowych, m.in. 5-krotnym zdobywcą „Diamentu Forbesa”, a także „Gazel Biznesu” czy „Kreatora Budownictwa”. Jego realizacje nagradzane były takimi tytułami jak „Dolnośląska Budowa Roku” czy „Dolnośląski Gryf – Wizjoner Przestrzeni”. Najwyższą jakość usług i dbałość o kwestie związane z bezpieczeństwem oraz zrównoważonym budownictwem potwierdzają przyznane firmie certyfikaty: ISO 14001 i ISO 45001.

 

Więcej o nowym partnerze Politechniki Krakowskiej na stronie www.atlasward.pl

 

 

 

 

 

(mas)