Trwa 6. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Każdy mieszkaniec Małopolski może zdecydować, które zadania będą realizowane w kolejnych latach. Do wyboru jest ok. 200 propozycji, a wśród nich dwa projekty zgłoszone przez Klub Uczelniany AZS Politechnika Krakowska.

 

 

Niebieska plansza z białymi chmurkami. Na górze grafika przedstawiająca samolot, który ciągnie napis: Postaw głos na AS’a. Poniżej sześć białych kwadratów po trzy w rzędzie. Każdy z kwadratów w prawym górnym roku ma numer na zielonym tle. Pierwszy kwadrat ma numer 01. Znajduje się w nim napis: Studio Tańca i Fitness; odkryj w sobie pasję do tańca i fitnessu z najlepszymi instruktorami. Pod nimi grafika przedstawiająca dwie ćwiczące dziewczyny. Drugi kwadrat z numerem 02 i napisem: Fizjoterapia; zdrowie jest najważniejsze! Dbaj o nie z AS’em i skorzystaj z bezpłatnej opieki fizjoterapeutycznej i grafika przedstawiająca masażystę przy pracy. Trzeci kwadrat z numerem 03 i napisem: Treningi mentalne; osiągnij sukces dzięki treningom mentalnym Aktywnego Studenta – zwiększ swoją odporność psychiczną i radź sobie z trudnościami! Grafika przedstawia dwie postacie – jedna siedzi i medytuje, a druga ubrana w pelerynę superbohatera pręży muskuły. Czwarty kwadrat z napisem: Zawody sportowe i tekstem: pokaż swoją siłę i umiejętności w Akademickich Mistrzostwach Polski. Grafika przedstawiająca trzech chłopców z biretami na głowach. Jeden z nich ma pelerynę superbohatera, przed nimi leżą piłki – piła do koszykówki i do piłki nożnej. Piąty kwadrat ma napis z gwiazdką: „bezpłatne wejścia na basen”. Tekst tego kwadratu: „Pływaj bezpłatnie z AS’em i dbaj o swoje zdrowie”. Poniżej przy gwiazdce napis: „Dotyczy basenu Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie”. Pod napisem grafika przedstawiająca pływaka. Szósty kwadrat ma napis „treningi motoryczne” i tekst: „zwiększ swoją wytrzymałość i kondycję z Aktywnym Studentem – przełamuj swoje granice na treningach motorycznych”. Pod nim grafika z mężczyzną podnoszącym ciężary. Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Do 16 czerwca głosy można oddawać stacjonarnie lub korespondencyjnie, a nieco dłużej, bo do 18 czerwca będzie można głosować przez Internet. W tej edycji mieszkańcy Małopolski mogą oddać dwa głosy – jeden o zasięgu ogólnowojewódzkim, a drugi na zadanie regionalne.

 

Wśród zgłoszonych w tej edycji projektów znajdują się też dwa projekty przygotowane przez Klub Uczelniany AZS Politechnika Krakowska we współpracy z AZS UEK oraz AZS ANS Tarnów. Zakładają one realizację bezpłatnych zajęć sportowych dla wszystkich mieszkańców Małopolski. Pomysłodawcy podkreślają, że oferta skierowana jest do wszystkich, niezależnie od wieku i poziomu zaangażowania w sport. W ramach obu projektów oferowana jest profesjonalna opieka trenerska oraz różnorodne zajęcia, takie jak: Zumba, Joga, Fitness, Pilates, treningi motoryczne oraz Studio Tańca. Ponadto, uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych wizyt u fizjoterapeuty, aby jeszcze lepiej zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

 

„Aktywny Student”, to projekt, który już dwukrotnie był realizowany przez AZS UEK z dużym powodzeniem. W tej edycji zostaliśmy zaproszeni przez naszych sąsiadów do współpracy.  Stoimy przed ogromną szansą na pozyskanie środków finansowych, które pozwolą nam na realizację darmowych zajęć sportowych na obiektach Politechniki Krakowskiej, dostęp do fizjoterapeuty oraz wsparcie naszych sekcji sportowych AZS. Zielone światło do wnioskowania o projekt dał nam śp. Rektor Białkiewicz, a decyzję podtrzymał Jego Magnificencja Rektor Prof. Szarata – mówi Krzysztof Pszczółka Prezes AZS PK, jeden z wnioskodawców. – Liczymy na mobilizację naszej społeczności i licznie oddane głosy zarówno na „Aktywnego Studenta”, jak również „Akademię Sportu” – dodaje.

 

 

 

Kody projektów:

 

  •  „Aktywny Student” - OGW 8
  • „Akademia Sportu” - KOM 6Link do głosowania: https://malopolska.budzet-obywatelski.eu/glosowanie