W miniony weekend poznaliśmy najlepsze drużyny w koszykówce 3x3 do lat 23. W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski wśród kobiet zwyciężyła drużyna AZS Politechnika Kraków, zaś w gronie mężczyzn najlepsi okazali się koszykarze Akademia 3x3 Gdańsk.

Już awans do półfinału był dużym sukcesem drużyny AZS Politechnika Korona Kraków. Na tym jednak koszykarki nie zamierzały poprzestać i sięgnęły po zwycięstwo w wielkim finale. Drużyna w składzie: Natalia Popiół, Weronika Mazur, Patrycja Rogalska i Sara Dolenc pod wodzą trenera Artura Włodarczyka zdobyła tytuł Mistrza Polski U23.

Przed podium stoi baner z napisem: Mistrz Polski Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 3x3 2023. Na górze informacja o kategorii U23, a na dole logotypy: PZKosz, Lotto, Centralny Ośrodek Sportu, ziaja, Wilson i Alcalia. Po bokach leżą pufy w formie ciemnoniebieskich kostek z logo lotto. Na podium stoją koszykarki, dwóch mężczyzn w garniturach i kobieta w czerwonej sportowej bluzie. Koszykarki mają ubrane stroje sportowe fioletowe, a na szyjach medale. Jedna z nich trzyma w rękach piłkę, a druga puchar. Za nimi ścianka z logotypami lotto. W tle trybuny.

AZS Politechnika Korona - MKKS Katarzynki Toruń 19:17

Warto przypomnieć, że niedawno mogliśmy się pochwalić innym sukcesem koszykarek AZS Politechnika Korona Kraków. W Akademickich Mistrzostwach Polski zawodniczki zdobyły trzecie miejsce wśród wszystkich drużyn, a pierwsze w klasyfikacji uczelni technicznych (więcej: Sukces koszykarek z Politechniki Krakowskiej podczas Akademickich Mistrzostw Polski). Na tym jednak nie koniec. W dniach 12-14 czerwca br. w Wilkasach odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w koszykówce 3x3. Nasza drużyna w składzie: Natalia Popiół, Patrycja Rogalska, Natalia Ławicka i Weronika Mazur zdobyła Wicemistrzostwo Polski i mistrzostwo wśród uczelni technicznych