W Collegium Broscianum UJ odbyła się wystawa prac studentów II roku architektury krajobrazu Politechniki Krakowskiej, poświęconych zagospodarowaniu zieleni wokół Collegium oraz Placu Marii Magdaleny przy ul. Grodzkiej w Krakowie. Swoje pomysły na krajobrazową rewaloryzację zabytkowego kompleksu przedstawiło 19 młodych twórców. Pracowali nad projektami w ramach przedmiotu "Projektowanie zintegrowane IV" pod opieką prowadzących dr hab. inż. arch. Katarzyny Łakomy, prof. PK, dr hab. inż. arch. Katarzyny Hodor, prof. PK oraz mgr inż. Katarzyny Fabijanowskiej.

Pomiędzy ustawionymi na trawie sztalugami z projektami, krąży grupa ludzi Pomiędzy ustawionymi na trawie sztalugami z projektami, krąży grupa ludzi Grupa studentów stoi i słucha. Obok stoją sztalugi z ich projektami.

– Prace naszych studentów, które powstają podczas semestru zajęć, realizowane są w ramach umowy o współpracy Wydziału Architektury PK, Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa i Wydziału Architektury Wnętrz ASP. Są tradycyjnie prezentowane w ramach wystaw plenerowych "Ukryte ogrody Krakowa" w miejscu, które było przedmiotem zadania – mówi prof. PK Katarzyna Łakomy.

Dwie studentki układają swoje projekty na sztalugach. Czworo studentów pozuje do zdjęcia trzymając sztalugę. Studentka stoi przy sztaludze ze swoim projektem.

Tym razem SKOZK zwrócił się z prośbą o wsparcie studencką pomysłowością dla kameralnej przestrzeni Collegium Broscianum przy ul. Grodzkiej w Krakowie. Dodatkowo studenci mieli także zaproponować rozwiązania dla położonego naprzeciwko Placu Marii Magdaleny – Powstały bardzo dobre projekty, właściwe już gotowe do realizacji – oceniała prof. PK Katarzyna Hodor.

POSŁUCHAJ:

Relacja z wernisażu z udziałem studentów i nauczycieli akademickich Katedry Architektury Krajobrazu w materiale Łukasza Miłoszewskiego z Radia Nowinki

(mas)

Fot. Jan Zych