Delegacja Politechniki Krakowskiej z rektorem prof. Andrzejem Szaratą na czele składa w lipcu wizyty na czterech chińskich uczelniach. Przedmiotem rozmów - dotychczasowa współpraca (m.in. w polsko-chińskiej Międzynarodowej Szkole Inżynierskiej z udziałem Politechniki Krakowskiej, Tianjin Chengijan University i Politechniki Białostocką) oraz nowe formy kooperacji naukowej i dydaktycznej.

 

Grupa osób: dziesięciu mężczyzn i dwie kobiety. Wszyscy są ubrani elegancko. W szarym garniturze - profesor Andrzej Szarata, rektor PK

 

W Chinach od 11 do 21 lipca przebywa 4-osobowa reprezentacja Politechniki Krakowskiej: rektor PK prof. Andrzej Szarata, dziekan Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej dr hab. inż. Piotr Michorczyk, prof. PK, dr inż. arch. Rafał Zawisza, prof. PK z Wydziału Architektury PK oraz Katarzyna Baron-Lisiakiewicz, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PK.  Delegacja z Krakowa odwiedza kolejno Tianjin Chengjian University,  Tiangong University, Wuhan University of Technology oraz Guangdong University of Technology.

 

 


Z Tiangong University i Guangdong University of Technology łączą Politechnikę umowy o współpracy, m.in. dotyczące wymiany studenckiej. Teraz rozmowy dotyczyć będą także ewentualnej kooperacji w ramach studiów wspólnych i badań naukowych.


 

 

Z uniwersytetem w Tianjinie PK prowadzi wspólne kształcenie na kierunkach architektura i architektura krajobrazu w ramach Międzynarodowej Szkoły Inżynierskiej (uczestniczy w niej także Politechnika Białostocka). W trakcie wizyty (na zdjęciu) omawiano m.in. tematy rozszerzenia współpracy o nowe dyscypliny nauki (np. inżynierię materiałową) i nowe poziomy kształcenia (także w ramach Szkoły Doktorskiej PK).

  

Z Tiangong University i Guangdong University of Technology także łączą Politechnikę umowy o współpracy, m.in. dotyczące wymiany studenckiej. Teraz rozmowy dotyczyć będą także ewentualnej kooperacji w ramach studiów wspólnych i badań naukowych. Z kolei na Uniwersytecie Technologiczny w Wuhan omówione zostaną m.in. wspólne inicjatywy badawcze i dydaktyczne dot. Inżynierii materiałowej, inżynierii chemicznej oraz inżynierii lądowej.

 

Więcej o współpracy międzynarodowej PK na stronie Działu Współpracy Międzynarodowej oraz jego sekcji Programu Erasmus.

 

 

Na zadjęciach: Delegacja z Politechniki Krakowskiej na Uniwersytetach Tianjin Chengjian oraz Tiangong / Fot. Dział Współpracy Międzynarodowej PK

 

 

 (m)


 

 

 

Delegacja z PK ogląda makietę kampusu w Tianjin Chengijan University Delegaci z PK słuchają oprowadzającego ich po kampusie pracownika Tianjin Chengijan University
Delegacja z PK na kampusie Tiangong University Delegacja z PK zwiedza Tiangong University