Politechnika Krakowska i Wydział Inżynierii Lądowej rozpoczynają kolejną cenną współpracę, tym razem z firmą Unibep SA. Skorzystają na niej również studenci studiów w języku ukraińskim, prowadzonych na WIL PK. Porozumienie w tej sprawie sygnowali 18 października rektor PK prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata, dziekan WIL dr hab. inż. Lucyna Domagała, prof. PK oraz prezes Zarządu Unibep SA Dariusz Blocher.

Unibep weźmie udział w organizowaniu praktyk i wizyt zawodowych oraz wykładów dla studentów WIL PK. Przedsiębiorstwo będzie też uczestniczyć w formułowaniu tematów prac dyplomowych. Będzie także oferować zatrudnianie absolwentom PK oraz stypendia dla wyróżniających się w nauce studentów z Ukrainy, studiujących na kierunku budownictwo. Naukowcy PK w ramach współpracy będą z kolei prowadzić szkolenia, kursy, studia podyplomowe i doktoraty wdrożeniowe dla pracowników Unibep, opracowywać ekspertyzy na potrzeby firmy i wspierać pracowników przedsiębiorstwa w aplikowaniu i realizacji projektów badawczych. Strony planują organizować wspólnie seminaria, webinary i konferencje.

Po podpisaniu umowy, przy stole do zdjęcia pozują, od lewej: prezes Zarządu Unibep SA Dariusz Blocher i rektor PK prof. Andrzej Szarata  Umowę podpisują przy stole, od lewej: dziekan WIL prof. Lucyna Domagała i prezes Zarządu Unibep SA Dariusz Blocher  Do zdjęcia na stojąco pozują, od lewej: prof. Andrzej Szarata, prof. Lucyna Domagała, Aneta Andruszkiewicz, dyrektor HR w Unibep SA oraz Dariusz Blocher

Unibep SA z Bielska Podlaskiego jest obecnie jednym z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce, funkcjonuje na rynku od ponad 73 lat. To spółka z przewagą polskiego kapitału, od 2008 r. notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przez lata działalności firma stworzyła silną Grupę Kapitałową Unibep SA. Do niedawna główną specjalnością firmy było budownictwo mieszkaniowe. Aktualnie coraz większą rolę w jej działalności stanowić zaczyna budownictwo handlowo-usługowe, użyteczności publicznej, przemysłowe, energetyczne oraz militarne.

Jako Grupa Unibep działa w różnych segmentach branży budowlanej. Jest nie tylko generalnym wykonawcą w Polsce i za granicą, ale także posiada największą w Polsce fabrykę budynków modułowych (Unihouse SA), działa w drogownictwie (buduje drogi, stawia i remontuje mosty, wiadukty i inne obiekty inżynierskie) głównie na terenie Polski północno-wschodniej oraz prowadzi działalność deweloperską w dużych polskich miastach (Unidevelopment SA i spółki celowe).

(ak, m)

Na zdjęciach, 1) od lewej: prezes Zarządu Unibep SA Dariusz Blocher i rektor PK prof. Andrzej Szarata; 2) dziekan WIL prof. Lucyna Domagała i prezes Zarządu Unibep SA Dariusz Blocher; 3) od lewej: prof. Andrzej Szarata, prof. Lucyna Domagała, Aneta Andruszkiewicz, dyrektor HR w Unibep SA oraz Dariusz Blocher / fot. Jan Zych