19 października br. w hali Centrum Sportu i Rekreacji PK przy ul. Kamiennej 17 odbyły się Inżynierskie Targi Pracy Politechniki Krakowskiej. Tegoroczna edycja tego wydarzenia cieszyła się sporym zainteresowaniem zarówno ze strony pracodawców, jak i studentów. Na ponad 40 stoiskach obecni byli przedstawiciele różnych branż, którzy prezentowali profil swojej działalności oraz oferty pracy, stażów i praktyk.

Widok na halę CSiR PK od góry. Widoczne są liczne stoiska wystawowe i tłum ludzi pomiędzy nimi. W tle okna, za którymi widoczna jest zieleń i tramwaje. Inżynierskie Targi Pracy Politechniki Krakowskiej otworzył prof. dr hab. inż. Dariusz Bogdał, prorektor ds. nauki wspólnie z dr Mają Ziętarą, kierowniczką Biura Karier PK oraz z reprezentantem jednego ze sponsorów (z firmy ABB). Targi odwiedził także rektor PK prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata. Podczas Inżynierskich Targów Pracy studenci i absolwenci Politechniki oraz innych uczelni mogli sprawdzić aktualne oferty pracy, praktyk i staży przygotowane przez uczestniczące w wydarzeniu firmy, zweryfikować poprawność swojego CV oraz porozmawiać z rekruterami firm i wysłuchać prezentacji ich przedstawicieli. Podobnie jak w poprzednich edycjach, w bieżącej również nie zabrakło przedstawicieli różnych branż, w tym: budowlanej, IT, elektrotechnicznej, chemicznej, energetycznej, mechanicznej, telekomunikacyjnej itd.

Na stoiskach w hali sportowej Politechniki Krakowskiej swój profil działalności oraz oferty pracy dla studentów i absolwentów zaprezentowały 43 firmy. Wśród nich były m.in.: Advanced Protection Systems S.A., AirLiquide Global E&C Solutions Poland S.A., Akamai Technologies Poland Sp. z o.o., Apleona Polska Sp. z o., ArcelorMittal Poland S.A., ArcelorMittal Refractories Sp. z o.o., BAMET Paweł Babraj, Brown Brothers Harriman (Poland) Sp. z o.o., Budimex S.A., Cement Ożarów S.A., COWI Polska Sp. z o.o., Dan Cake Polonia Sp. z o.o., E80 Group Sp. z o.o., Eurovia Polska S.A., Eycore Sp. z o.o., FieldCore Service Solutions GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce, Give Steel BIM & Structural Design Sp. z o.o., Hitachi Energy, Honeywell Sp. z o.o., Jarex Sp. z o.o., Maem Sp. z o.o., Master Builders Solutions Polska Sp. z o.o., Newag IP Management Sp. z o.o., Nord Napędy Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o., Orlen Południe S.A., Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne ŁĘGPRZEM Sp. z o.o., Rockfin Sp. z o.o., Ryvu Therapeutics Sp. z o.o., Selvita S.A., Silicon Creations Sp. z o.o., STRABAG Sp. z o.o., ULMA Construction Polska S.A., Valeo Autosystemy Sp. z o.o., Vesuvius Poland Sp. z o.o., WAWEL S.A., Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia, Woodward Poland Sp. z o.o., ZUE S.A.

Dwóch mężczyzn w garniturach – prof. Bogdał i przedstawiciel ABB. Prorektor ds. nauki przemawia do mikrofonu. W tle stoiska i pojedynczy ludzie. Stoiska różnych wystawców. Pierwsze od prawej jest najbliżej fotografującego, dlatego jego nazwa jest wyraźna – Cement Ożarów S.A. Stoją na nim kobita i mężczyzna, który rozmawiają z młoda kobietą. W tle kolejne stoiska. Na pierwszym planie w grupie ludzi stojących przed stoiskami są dwie młode dziewczyny z mocno różowymi torbami eko. Grupa ludzi stojących przed stoiskiem Accelor Mittal. Obok kolejne stoiska. Po prawej na pierwszym planie stoisko firmy Reply. Widoczne są ich barwy i logo. Dalej kolejne stoiska i sporo ludzi przy nich. W tle okna i infrastruktura sali.

Oprócz spotkania z rekruterami i przedstawicielami firm uczestnicy wydarzenia mogli również skorzystać z porad doradców zawodowych Biura Karier PK. Była to dla nich okazja do tego, by skonsultować swoje dokumenty aplikacyjne oraz porozmawiać z przedstawicielami BK PK o ścieżkach kariery zawodowej.

Sponsorami tegorocznej edycji Inżynierskich Targów Pracy byli: REPLY POLSKA Sp. z o.o., PONER Sp. z o.o., GT CONSTRUCTION Sp. z o.o., ABB Business Service Sp. z o.o.

Galeria zdjęć z Inżynierskich Targów Pracy PK dostępna tutaj