Na górze logotypy: Politechnika Krakowska, Wydział Architektury, Katedra Planowania Przestrzennego, Projektowania Urbanistycznego i Ruralistycznego. Potem tekst: Katedra Planowania Przestrzennego, Projektowania Urbanistycznego i Ruralistycznego na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Sekcja Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska Komisji Urbanistyki i Architektury PAN w Krakowie zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową MIASTO, REGION, UZDROWISKO 23-24 listopada 2023/online. Poniżej informacja o patronacie nad wydarzeniem objętym przez rektora PK, dziekan Wydziału Architektury PK, Komisji Urbanistyki i Architektury PAN o. w Krakowie, TUP o. w Krakowie i Dyrektora Urzędu statystycznego w Krakowie. Później wiele nazwisk osób wchodzących w skład rady naukowej konferencji. Pod nimi informacja: Kraków, Politechnika Krakowska i logotypy: PK, WA PK, PAN, TUP i Urzędu Statystycznego w Krakowie.

Katedra Planowania Przestrzennego, Projektowania Urbanistycznego i Ruralistycznego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej zaprasza na X Międzynarodową Konferencję Naukową MIASTO, REGION, UZDROWISKO, w ramach cyklu „Idea miasta, czas, miejsce, forma”. Odbędzie się ona w dniach 23-24 listopada 2023 r. na platformie MS Teams.

Konferencja poświęcona jest działalności naukowej, zawodowej i społecznej zmarłej w 2022 roku, prof. dr hab. inż. architekt Elżbiety Węcławowicz-Bilskiej. Swoją tematyką obejmuje główne zagadnienia, którymi zajmowała się prof. Węcławowicz-Bilska – od tematyki regionalnej, poprzez planowanie miejscowe po problematykę przestrzeni leczniczych niewielkich miejscowości uzdrowiskowych oraz architekturę.

Celem głównym konferencji jest interdyscyplinarna i wieloaspektowa wymiana doświadczeń naukowców i praktyków w zakresie funkcjonowania, planowania i zarządzania rozwojem obszarów zurbanizowanych, zarówno niewielkich ośrodków miejskich, jak i dużych miast, metropolii oraz szczególnie narażonych na presję inwestycyjną obszarów wiejskich w regionach metropolitalnych, czy istniejących i potencjalnych obszarów ochrony uzdrowiskowej.

W trakcie jednej z sesji, zaplanowano panel poświęcony zagadnieniom praktycznym, w czasie którego Członkowie TUP o. Kraków omówią zagadnienia związane z nowelizacją ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. W tej sesji Eksperci przedstawią także możliwości wykorzystania oprogramowania QGIS do wizualizacji i analiz danych przestrzennych, oraz praktyczne możliwości wykorzystania w planowaniu przestrzennym baz danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Link do rejestracji i szczegółowe informacje na temat konferencji: