Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Społeczność Politechniki Krakowskiej będzie wspominała zmarłych Profesorów, Złotych Wychowanków, Słuchaczy UTW PK i Studentów 4. listopada podczas XI Zaduszek, organizowanych przez Koło Seniorów SWPK i UTW PK.

Trwa już akcja umieszczania na grobach znaków pamięci w formie chorągiewek z napisem „PAMIĘTAMY”. W akcji uczestniczą seniorzy z Koła Seniorów, członkowie SWPK na czele z Prezes Zarządu Głównego, pracownicy PK, członkowie Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarności”, członkowie RU ZNP oraz JM Rektor PK.

W sobotę 4. Listopada o godz. 12.00 w Bazylice św. Floriana odbędą się XI Zaduszki PK. Rozpocznie je Apel Pamięci. – Na początku wspomnimy zmarłego w marcu br, Rektora PK prof. Andrzeja Białkiewicza, następnie tych, którzy „ Służyli, odeszli a ich dzieła trwają”, wspomnimy również Zmarłych: Profesorów i Złotych Wychowanków PK a także Słuchaczy UTW PK i Studentów, których ważne rocznice urodzin lub śmierci przypadają w tym roku – podają organizatorzy wydarzenia. Po apelu zostanie odprawiona msza św. z posługą liturgiczną studentów i oprawą muzyczną Akademickiego Chóru PK „Cantata”. Będzie ona transmitowana on-line na stronie parafii św. Floriana w Krakowie. Po Zaduszkach zostanie udostępniona publikacja zaduszkowa.

XI zaduszki Politechniki Krakowskiej, plakat. W tle zdjęcie kościoła św. Floriana. Białe napisy: XI ZADUSZKI POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ Patronat honorowy JM Rektor PK prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata,  Bazylika św. Floriana w Krakowie, 4 listopada 2023 r. Godz. 12:00, Apel pamięci, Msza święta za zmarłych profesorów, pracowników, wychowanków i studentów PK oraz słuchaczy UTW PK, Oprawa muzyczna Akademicki Chór PK Cantata transmisja on-line: www.swflorian.net. Na dole sygnety: Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Krakowskiej, Politechniki Krakowskiej i Samorządu Studenckiego Politechniki Krakowskiej