Do 23 listopada br. trwa nabór wniosków do kolejnego konkursu o Nagrodę Rektora Politechniki Krakowskiej na utworzenie e-kursu. Dla wszystkich osób, które chciałyby zrobić wirtualny kurs, Centrum e-Edukacji przygotowało cykl filmów zatytułowany „Inspiracje”. Pozwalają one zajrzeć za kulisy tworzenia kursów, które zostały nagrodzone w 2023 r.

Autorzy najlepszych e-kursów nagradzani są premią finansową, a przygotowane przez nich materiały służą zarówno studentom, jak i uczniom szkół średnich. Dzięki kursom pracownicy PK mogą podzielić się swoją wiedzą, a także wyeksponować swój dorobek naukowy, doświadczenie i prawdziwą pasję.

Podczas tegorocznego Święta Szkoły społeczność Politechniki Krakowskiej mogła poznać laureatów Nagrody Rektora za utworzenie e-kursów. Nagrodę indywidualną I stopnia za e-kurs „Adaptacja miast do zmian klimatu GP” otrzymała dr inż. Elżbieta Jarosińska. Nagrodą indywidualną II stopnia za e-kurs „English for student of architecture – level C1” została nagrodzona mgr Ilona Wojewódzka-Olszówka. Za e-kurs „Technologie informacyjne” nagrodę indywidualną III stopnia otrzymała dr Magdalena Grzech. Oprócz nagród indywidualnych zostały przyznane także nagrody zespołowe. Za blok 18 e-kursów, m.in.: „Automatyka Chłodnicza i Klimatyzacyjna”, „Podstawy Chłodnictwa”, „Podstawy Wentylacji”, „Podstawy Klimatyzacji”, „Systemy i urządzenia chłodnicze”, „Wymiana ciepła w technice chłodniczej i klimatyzacyjnej” nagrodą zespołową I stopnia zostali wyróżnieni: prof. dr hab. inż. Beata Niezgoda-Żelasko, mgr inż. Jan Kuchmacz oraz mgr inż. Marlena Sołek. Nagrodę zespołową II stopnia za e-kurs „Podstawy sieci komputerowych – laboratorium” otrzymali: dr inż. Daniel Grzonka i mgr inż. Krzysztof Swałdek.

Właśnie takich pasjonatów nauki prezentuje przygotowany przez Centrum e-Edukacji cykl filmów zatytułowany "Inspiracje". Dzięki tym wyjątkowym materiałom można poznać twórców kursów e-learningowych, które zdobyły uznanie podczas ubiegłorocznego konkursu o Nagrodę Rektora. Mają one stanowić także zachętę dla osób, które noszą w sobie zamiar utworzenia tego typu kursu, ale jednocześnie pełne są różnych obaw. Dzięki „Inspiracjom” dowiedzą się bowiem jak powstawały nagrodzone e-kursy oraz jakie strategie i narzędzia pomogły ich twórcom zdobyć wyróżnienie. Pomysłodawczynią cyklu jest dr Beata Strycharz-Szemberg, prof. PK, adiunkt w Katedrze Matematyki Stosowanej na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji, kierownik Centrum e-Edukacji oraz pięciokrotna laureatka Nagrody Rektora za utworzenie e-kursu.

Filmy z cyklu „Inspiracje” nie są jednak przeznaczone tylko dla osób planujących wziąć udział w konkursie. Stanowią one doskonałe źródło wiedzy na temat skutecznej komunikacji w e-learningu. Dla wszystkich nauczycieli zarówno akademickich, jak i szkolnych mogą być one źródłem pomysłów, a także wiedzy o innowacyjnych metodach nauczania. Dzięki nim będą mogli dowiedzieć się jak projektować kursy i tworzyć dostępne oraz atrakcyjne materiały dydaktyczne. Wykorzystując wiedzę i doświadczenie twórców mogą odkryć także możliwości platformy Delta. Filmy z cyklu „Inspiracje” będą publikowane w niewielkich odstępach czasu. Pierwszy z nich swoją premierę będzie miał 8 listopada.

Wierzymy, że "Inspiracje" zachęcą Państwa do podzielenia się swoimi projektami i do zgłoszenia ich do tegorocznego konkursu. To nie tylko wyzwanie, ale także okazja do eksponowania swojego dorobku – mówią pracownicy Centrum e-Edukacji. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące zgłoszeń dostępne są TUTAJ.

Daty premier:

Zaproszenie od Centrum e-Edukacji>>