Rozpoczyna się finał 36. edycji akcji charytatywnej studentów Politechniki Krakowskiej "Mikołajki - Studenci Dzieciom 2023". Studenci Politechniki odwiedzają dzieci w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych z Krakowa i innych miast Małopolski, by obdarzyć je prezentami zamówionymi w listach oraz przekazać dary, o które prosiły placówki.

Mikolajki2023WtrakcieWe wtorek 5 grudnia ok. godz. 10.30 odwiedzają Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy pn. Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie przy ul. Spadochroniarzy. Do ponad 200 podopiecznych Centrum przybędzie prawdziwy św. Mikołaj z bardzo liczną ekipą studenckich wolontariuszy i górą pięknie zapakowanych prezentów. Ten ośrodek dołączył do akcji już po jej rozpoczęciu, dzięki czemu liczba dzieci, objętych studenckim wsparciem, zwiększyła się do ponad 340 osób, a liczba ośrodków, do których dotrą studenci Politechniki Krakowskiej z prezentami, do 12. W akcję zaangażowanych jest 120 studentów PK.

Choć szczegółowe podsumowania mikołajowej kwesty jeszcze trwają, to już wiadomo, że tegoroczna akcja studentów Politechniki Krakowskiej zakończy się rekordowym sukcesem! Już sama internetowa zbiórka finansowa przyniosła większe owoce niż cała, ubiegłoroczna zbiórka (dotąd największa w historii akcji), a w tym roku kwesta odbywała się także na kilka innych sposobów. Była też zbiórka wśród pracowników i studentów uczelni do specjalnie oznaczonych puszek na kampusach i Osiedlu Studenckich PK, można było zrobić paczkę dla konkretnego dziecka, realizując jego marzenia opisane w liście do św. Mikołaja, można też było przygotować zbiorowe, większe paczki z najpotrzebniejszymi rzeczami dla konkretnego ośrodka albo przekazać na zbiórkę produkty do takich paczek.

Suma wszystkich datków finansowych oraz wartości wszystkich darów będzie z pewnością zdecydowanie najwyższa w 36-letniej historii politechnicznej akcji. Oficjalne ogłoszenie wyniku tegorocznej zbiórki odbędzie się 13 grudnia podczas studenckiej Wigilii na PK.

We wtorek (5 grudnia) przy okazji wizyty studentów w Centrum Autyzmu będzie możliwość porozmawiania ze studenckimi organizatorami akcji z Politechniki, wykonania im i prezentom zdjęć bez utrwalania wizerunku dzieci oraz przy zachowaniu wszelkich zasad, wskazanych na miejscu przez władze i pracowników ośrodka.

Szczegółowych informacji o akcji udzieli:
Kinga Wojciechowska
Studentka Politechniki, koordynatorka 36. edycji akcji „Mikołajki - Studenci dzieciom"

Fot. archiwum organizatorów akcji