Budowanie silnych relacji partnerskich i biznesowych pomiędzy absolwentami Politechniki Krakowskiej oraz poszukiwanie płaszczyzn do współpracy z Alma Mater to główne cele Klubu Biznesu Politechniki Krakowskiej. Inicjatywa jest rozwijana od kilku miesięcy. Zgodnie z założeniami pomysłodawców, ma ona służyć również wymianie pomysłów i doświadczeń komercyjnych, niezwykle ważnych w kontekście dalszego rozwoju uczelni.

 

 

Dążymy do tego, aby Klub Biznesu PK stał się miejscem spotkań, wymiany doświadczeń oraz budowania nowych projektów i inicjatyw przynoszących korzyści absolwentom i społeczności akademickiej. Niezwykle istotnym jest utrzymanie więzi i budowanie przynależności wychowanków do społeczności Politechniki Krakowskiej – mówi Paweł Domino, prezes Zarządu Fundacji Politechniki Krakowskiej i jeden z pomysłodawców utworzenia Klubu Biznesu PK. Wśród nich znaleźli się także: Sławomir Olejnik (CEO Fundacji Polska Innowacyjna & Founder Deep Tech CEE Summit), Izabela Paluch (prezes Zarządu Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Krakowskiej, prezes Zarządu INTECH PK sp. z o. o., przewodnicząca Rady Nadzorczej South Poland Cleantech Cluster), Marcin Styrna (członek Rady Uczelni PK, Co-founder & CEO BotBox sp. z o.o.).

 

Pierwszą aktywnością Klubu była debata otwarta, która odbyła się w kwietniu br. Spotkanie miało na celu weryfikację zainteresowania absolwentów PK uczestnictwem w Klubie Biznesu oraz kierunku, w którym należy podążać przy rozwijaniu projektu. Najważniejsze wnioski płynące z dyskusji dotyczyły umożliwienia absolwentom brania udziału w elitarnych spotkaniach i projektach, które przyczynią się do rozwoju ich przedsiębiorstw oraz przyniosą korzyści uczelni.

 

Pierwsze spotkanie Klubu Biznesu PK odbyło się 28 czerwca br. Uczestniczyli w nim: prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata (rektor Politechniki Krakowskiej), Piotr Polończyk (prezes Zarządu/właściciel w STALION - Hale Polonex sp. z o.o.), Albert Opoka (senior partner w Phinance S.A.), Daniel Kostrzewa (prezes Zarządu/właściciel w Szok sp. z o.o.), Artiom Komardin (wiceprezes Zarządu/właściciel w Sense Monitoring sp. z o.o.), Michał Dunal (prezes Zarządu w Frapol sp. z o.o.), Sławomir Olejnik (prezes Zarządu/fundator w Fundacja Polska Innowacyjna), Marcin Styrna (prezes Zarządu/wspólnik w Botbox sp. z o.o.), Michał Czeluśniak (dyrektor zarządzający/wspólnik w Fabryka Magika sp. z o.o. sp.k.), Piotr Ślusarek (wspólnik w CMA sp. z o.o.), Włodzimierz Leksa (prezes Zarządu/wspólnik w Meta sp. z o.o.), Jakub Skrodzki (wspólnik w Demi Poland), Tomasz Ćwikowski (właściciel, prezes Zarządu w Erbet sp. z o.o.), Jacek Paś (dyrektor ds. techniki i rozwoju w Track Tec KolTram sp. z o.o. ), Bohdan Biś Lisowski (właściciel w Biś Computers, Autoryzowane Centrum Szkoleniowe Autodesk), Sławomir Dzierżek (chief engineer w BWI GROUP Beijing West Industries Group), Jerzy Donimirski (właściciel w Donimirski Boutique Hotels), Izabela Paluch (prezes Zarządu w Intech PK sp. z o.o., Stowarzyszenie Wychowanków Politechniki Krakowskiej) oraz Paweł Domino (prezes Zarządu w Fundacja Politechniki Krakowskiej).

 Pierwsze spotkanie Klubu Biznesu PK – Dwa stoły nakryte ciemnozielonymi obrusami. Przy nich siedzą mężczyźni elegancko ubrani i jedna kobieta. Nad nimi duże lampy, w tle półka z książkami.    Uczestnicy pierwszego spotkania Klubu Biznesu PK – Grupa ludzi pozuje do zdjęcia (jedna kobieta, reszta to mężczyźni). W tle na ekranie wyświetla się napis Klub biznesu absolwentów Politechniki Krakowskiej.

 Pierwsze spotkanie Klubu Biznesu PK / fot. Jan Zych

 

 

Podczas spotkania Sławomir Olejnik przedstawił prezentację pt. „Przedsiębiorcy, Uczelnie, Współpraca – inspirujące case studies”, która zawierała przykłady kooperacji przedsiębiorców z uczelniami w Polsce i na świecie. Prezentacja stanowiła inspirację do dalszej dyskusji o działalności Klubu Biznesu PK. – Wierzymy, że nasze wspólne doświadczenia i wiedza mogą być inspiracją dla innych przedsiębiorczych absolwentów oraz przynosić korzyści Politechnice Krakowskiej. Jednocześnie na bieżąco chcemy nasze pomysły konfrontować z oczekiwaniami odbiorców, aby byli zaangażowani w proces tworzenia i rozwijania Klubu – dodaje Paweł Domino.

 

Kolejne spotkanie Klubu odbyło się 27 września na Zamku Korzkiew. Tym razem uczestniczyło w nim blisko 50 osób. Wśród nich byli przedsiębiorcy, przedstawiciele władz uczelni oraz wydziałów i administracji PK. Program spotkania obejmował m.in. networking. Następne spotkanie zaplanowano na 8 grudnia w Klubie Pod Jaszczurami. – W pełni Klub Biznesu PK będzie funkcjonował od stycznia 2024 r. Jesteśmy na etapie formalizowania zasad i warunków uczestnictwa. Dotychczasowe spotkania mają charakter otwarty i służą wypracowaniu odpowiedniego sposobu działania – tłumaczy Paweł Domino.

 

Osoby zainteresowane dołączeniem do Klubu Biznesu PK, prosimy o kontakt z Fundacją Politechniki Krakowskiej pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Drugie spotkanie Klubu Biznesu PK Grupa ludzi siedzi na krzesłach. Są wśród nich dziekani wydziałów PK. Pomieszczenie ma ceglane ściany, na których wiszą poroża jeleni. Sufit drewniany z lampami kształcie świeczników.   Uczestnicy drugiego spotkania Klubu Biznesu PK. Spora grupa ludzi pozuje do zdjęcia. Za nimi na ekranie napis Klub biznesu Politechniki Krakowskiej. Przed nimi krzesła.

 Drugie spotkanie Klubu Biznesu PK / fot. Jan Zych