Gabriela Hodacka

 

Rozstrzygnięto  drugą edycję programu grantowego „Talenty Jutra”. Wśród laureatów jest doktorantka Szkoły Doktorskiej PK (w dyscyplinie inżynieria chemiczna) – Gabriela Hodacka.

Talenty Jutra to program Fundacji Empiria i Wiedza. Wystartował w ubiegłym roku. Ma na celu wsparcie młodych ludzi mających szczególne osiągnięcia w dziedzinie nauk ścisłych i medycynie. Założeniem konkursu jest wybranie najlepszych projektów naukowo-badawczych lub wynalazków w tych obszarach. Inicjatywa skierowana jest do młodych naukowców i wynalazców (do 25 lat), którzy rozpoczynają swoją ścieżkę naukowo-badawczą.

Do drugiej odsłony programu nadesłano prawie sto nowatorskich prac naukowych oraz wynalazków. Do finału zakwalifikowano 60 osób, które pod koniec listopada zaprezentowały swoje projekty przed jury. W ten sposób wyłoniono 25 laureatów, którym przyznano granty o wartości 25 tys. zł na dalszy rozwój prac badawczych, eksperymenty lub udoskonalenie wynalazków. Uroczysta gala finałowa odbyła się w Warszawie. 

Wśród zwycięzców znaleźli się studenci i doktoranci dziesięciu uczelni i jednego instytutu. Gabriela Hodacka z Politechniki Krakowskiej została wyróżniona za projekt pt.: Opracowanie katalitycznych procesów otrzymywania nanostruktur węglowych.

 

Więcej informacji:
https://empiriaiwiedza.pl/aktualnosci/final-drugiej-edycji-talentow-jutra
https://forumakademickie.pl/konkursy/po-raz-drugi-wyloniono-talenty-jutra/