Prorektor Bauer podaje rękę Krzysztofowi Pszczółce. Obaj mężczyżni są elegancko ubrani i znajdują się na sali senackiej.

Podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Krakowskiej zostały wybrane nowe władze. Funkcję prezesa nadal będzie sprawował mgr inż. Krzysztof Pszczółka.

Mgr inż. Krzysztof Pszczółka został prezesem Akademickiego Związku Sportowego PK na kadencję 2023/2025. Jego kandydatura została jednomyślnie poparta przez wszystkich delegatów obecnych na zebraniu. Podczas zebrania, które odbyło się 14 grudnia br., Krzysztof Pszczółka podsumował działalność kadencji 2021/2023. W swoim wystąpieniu mówił m.in. o procesie odbudowywania struktur klubu po okresie pandemii, sukcesach odniesionych w AMM oraz AMP oraz o wszystkich działaniach organizacyjnych z zakresu realizacji wydarzeń sportowych, promocji i marketingu klubu.

Następnie zaprezentowane zostały kandydatury osób ubiegających się o funkcję członka zarządu. W składzie Zarządu wybranego na kadencję 2023/2025 znaleźli się: Małgorzata Kardas (Dyrektor CSiR), Aldona Patycka (Pracownik CSiR), Paweł Ulman, Kacper Pałka, Agnieszka Nazarkiewicz, Karolina Majcher, Weronika Florek, Barbara Dworzańska, Luiza Czechowska, Michał Mucha, Jan Kazak, Wiktoria Kornaś.

Bardzo się cieszę, że poprzednia kadencja uzyskała absolutorium bez ani jednego głosu sprzeciwu, a jednocześnie, że wszyscy delegaci zagłosowali za moją kandydaturą na kolejne 2 lata. Klub Uczelniany AZS Politechniki Krakowskiej nie jest największym klubem uczelnianym w kraju, ale na pewno należymy do czołówki, jeśli chodzi o nasze ambicje i stawiane cele. W trakcie Walnego Zebrania przedstawiłem delegatom pełną analizę stanu faktycznego naszego klubu oraz zaprezentowałem program wyborczy, który uwzględnia m.in. wprowadzenie zmian wynikających z nowego Statutu Akademickiego Związku Sportowego. Na pewno będziemy nadal chcieli budować silną Reprezentację Akademicką Politechniki Krakowskiej i promować naszą Alma Mater poprzez sport akademicki. Zapraszam serdecznie do współpracy wszystkie chętne studentki i studentów – mówi Krzysztof Pszczółka.

Mgr inż. Krzysztof Pszczółka z Klubem Uczelnianym Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Krakowskiej związany jest od 2014 r. Od kwietnia 2016 r. pełnił obowiązki prezesa AZS PK, a od czerwca 2017 r. do czerwca 2019 r. prezesa KU AZS PK. W latach 2019-2021 był wiceprezesem ds. marketingu KU AZS PK. Od 2021 r. sprawuje funkcję prezesa.

Na zdjęciu prorektor ds. studenckich dr inż. Marek Bauer oraz mgr inż. Krzysztof Pszczółka, prezes KU AZS PK.