11 kwietnia br. o godz. 11.00 w Międzywydziałowym Centrum Edukacyjno-Badawczym „Działownia” odbyła się promocja doktorów i doktorów habilitowanych. W ceremonii, której przewodniczył rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata, uczestniczyło 37 promowanych – 3 doktorów habilitowanych i 34 doktorów – ich promotorzy i bliscy. Podczas uroczystości dyplomy odebrali:

Zbiorowe zdjęcie uczestników promocji doktorskich. W pierwszym rzędzie rektorzy i dziekani w togach. Za nimi pozostali uczestnicy

DOKTORZY HABILITOWANI

Wydział Architektury

Dr hab. inż. arch. Marta Pieczara

Osiągnięcie naukowe: „Współczesna przestrzeń publiczna w powiecie poznańskim. Krajobrazowa metoda pomiaru jakości przestrzeni publicznej”

Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki

1. Dr hab. inż. Piotr Cisek

Osiągnięcie naukowe: cykl publikacji „Modelowanie numeryczne i badania eksperymentalne wymiany ciepła i masy w instalacjach energetycznych”

2. Dr hab. inż. Karol Kaczmarski

Osiągnięcie naukowe: cykl publikacji „Modelowanie numeryczne i monitorowanie ciśnieniowych elementów konstrukcyjnych kotłów w celu poprawy ich elastyczności i sprawności”

Dziekani w togach podczas promocji doktorskich  Rektor i prorektor gratulują promowanej pani doktor

DOKTORZY

Wydział Architektury

1. Dr Bożena Boba-Dyga

prof. dr hab. inż. arch. Andrzej Białkiewicz

prof. dr hab. inż. arch. Maria Żychowska

dr hab. Monika Bogdanowska

Tytuł rozprawy doktorskiej: „O aranżacji konserwatorskiej w architekturze”

2. Dr inż. arch. Agnieszka Bojarowicz

dr hab. inż. arch. Anna Franta, prof. PK

Tytuł rozprawy doktorskiej: „Przełamywanie trudnej tożsamości miejsca w procesie rewitalizacji obszarów śródmiejskich”

3. Dr inż. arch. Ewa Burejza

prof. dr hab. inż. arch. Maciej Motak

Tytuł rozprawy doktorskiej: „Nowe formy architektoniczne w zabytkowej tkance miejskiej. Analiza realizacji obiektów użyteczności publicznej powstałych w Grazu w latach 1990–2020”

4. Dr inż. arch. Michał Ciuła

dr hab. inż. arch. Marcin Furtak, prof. PK

Tytuł rozprawy doktorskiej: „Ślad węglowy w architekturze pierwszej połowy XX w.”

5. Dr inż. arch. Wojciech Duliński

prof. dr hab. inż. arch. Maciej Złowodzki

dr inż. arch. Anna Taczalska-Ryniak

Tytuł rozprawy doktorskiej: „O architekturze europejskich pasażerskich terminali lotniczych przeznaczonych dla przewoźników niskokosztowych”