Zapraszamy tegoroczne maturzystki i maturzystów oraz wszystkie osoby zainteresowane kształceniem na Politechnice Krakowskiej na Dzień Otwarty, który odbędzie się w piątek 19 kwietnia br. Będzie to wyjątkowa okazja, aby poznać uczelnię od środka, odkryć bogactwo naszych programów studiów oraz zanurzyć się w akademicką atmosferę. Na uczestniczki i uczestników czekają liczne prezentacje, warsztaty, spotkania z wykładowcami i studentami, które na pewno będą pomocne przy podejmowaniu decyzji o dalszej ścieżce edukacyjnej.

grafika reklamująca dzień otwarty na PK

W piątek 19 kwietnia w godz. 10.00-15.00 studentów i naukowców wszystkich ośmiu wydziałów Politechniki Krakowskiej będzie można spotkać na żywo na kampusie uczelni przy ul. Warszawskiej 24 w Krakowie.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku >>>

Dla naszych gości – maturzystek, maturzystów, kandydatek i kandydatów na studia – czekać będą największe atrakcje Politechniki, m.in.: tańczące roboty, plener rysunkowy, skaner metrologiczny czy strzelające kondensatory. Wydziały otworzą także swoje laboratoria, które na co dzień mogą oglądać jedynie naukowcy i studenci. Gwarantujemy, że zwiedzanie laboratoriów m.in.: Inżynierii Ruchu Kolejowego, Małopolskiego Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego, Hydraulicznego, GlobalLogic czy Materiałów i Nawierzchni Drogowych obudzi w każdym naukową pasję.

Nasi pracownicy i studenci przygotowali także pokazy chemiczne, akcję sadzenia roślin, konkursy i quizy, a także – wraz z organizacjami studenckimi, Szkołą Doktorską i Działem Promocji – grę miejską, w której będzie można wygrać fajne nagrody. Główne punkty informacyjne usytuowane będą w piątek w Galerii GIL i holu budynku głównego PK. To tam będzie można pobrać mapki kampusu oraz karty do gry.

W tym roku naszym Dniem Otwartym ponownie włączamy się w ogólnopolską akcję „Dziewczyny na Politechniki!”. Na scenie koło Galerii Gil odbędą się panele dyskusyjne oraz wywiady z naukowczyniami i studentkami z PK. Dla aktywnych osób przewidziane są upominki. Na dziedzińcu uczelni znajdować się będzie także strefa relaksu i strefa gastro, a odpoczynek umili muzyka grana na żywo przez politechniczne Radio Nowinki.

Wszystkie informacje – wraz ze szczegółowym harmonogramem* dostępne są na stronie Portalu Rekrutacyjnego. Zapraszamy!

*harmonogram może ulec zmianom